fbpx

Gamblerky

Každá žena má v sebe gamblerku. Niekedy sa len nevinne hrá, niekedy hazarduje, aby prežila. Občas riskuje pod vplyvom okolností, inokedy v pude sebazáchovy. Často ide o oheň, ktorý tlie v každej z nás. Čo sa ale stane, keď sa vznieti? Emma, Laura a Anna sú gamblerky. Rozhodnú sa pre dobrodružstvo s možnosťou obrovskej výhry. Veľká výhra však znamená aj riziko hlbokého pádu. Dokážu ochrániť seba aj svoje rodiny na úkor dobrodružstva alebo vďaka nemu? 

Povedali o Gamblerkách

Každý máme nejakú závislosť. Najlepšie na závislosti je, ak ju máme pod kontrolou a vzrušuje nás len tak akurát. Jedna závislosť ma pred časom opustila. Mať na nočnom stolíku knižku a v dennodennom zhone utiecť do jej príbehu. Ale som späť v závislosti. Gamblerky ma vtiahli do príbehu hazardných hráčok a tak večer odkladám mobil a čítam knihu a potom ďalšiu a ďalšiu. Čítanie knižek ponúka veľa výhod. Napríklad si začneš sporiť, aby si mohla ísť tak, ako hlavné hrdinky Gambleriek, do Vegas a utiecť z každodenného stereotypu. Netvrdím, že pôjdem hrať poker, ten si dávame ako partička na teambuldingoch Fun rádia len tak bez peňazí, ale pravdou je že pocit víťazstva láka, či hráš o peniaze alebo len tak nalačno. Podľa mňa rozhodne nie je hazard zaobstarať si knihu Gamblerky od Kataríny Mayer. A nezabudnite si ju zobrať so sebou do Las Vegas, alebo do Terchovej a trénovať si pri jej čítaní pokerface, je totiž vskutku vzrušujúca.

Didiana

moderátorka

Gamblerky ma dostali hneď, ako som sa do nich začítala. Katka ma perfektným štýlom profesionálky okamžite vtiahla do deja, hlavné hrdinky som vďaka verným opisom a jasným kontúram, mala hneď pred očami (aj ich premeny). Dej má také grády, “vývrtky” a silné emócie, že vás proste nepustí.

Akonáhle začnete túto knihu čítať, buď sa budete tešiť, kedy ju opäť chytíte do ruky a vtiahne vás do pokračovania, alebo jej obetujete celú noc ?. Tento príbeh je tak silný, že ho doslova žijete spolu s hlavnými hrdinkami. Keby som Katku nepoznala, neverila by som, že ide o prvotinu. Tak vyzreté písanie, dialógy, stupňovanie príbehu – to všetko sú vzácnosti, ktoré nenájdete v hocijakej knihe. A to čítam fakt tuším všetko ?.

Myslím si, že Katka sa pre písanie narodila. Má cit, zmysel pre príbeh, pokoru, vierohodnosť a empatiu.

Andrea Hinková - Tarová

novinárka, šéfredaktorka časopisu Harmónia

Román Gamblerky je ten typ knihy, ktorú keď chytíte do ruky, bojujete sami so sebou, či ju zhltnúť na jeden dúšok a rýchlo sa dozvedieť, ako to dopadne, alebo si vychutnať stránku po stránke ako dobré jedlo a predlžovať napätie a pôžitok z čítania. Všetky povinnosti odložíte nabok, a ťažko sa k nim opäť vrátite, pretože dvojitý život Emy, Anny a Laury je tak fascinujúci, že všetko ostatné zrazu prestane byť zaujímavé. Podráždia každý z vašich zmyslov. Ten ich druhý, menej honosný, život v malej pohraničnej dedine ich zaraďuje do radov obyčajných žien, s ich radosťami a starosťami. Sú jedny z nás, a zároveň sú to ženy, ktoré zatočili s ruletou svojho osudu. Kde sa však gulička zastaví? Aj ja som padla do osídiel tejto knihy a tajná myšlienka mi zostala vŕtať v hlave. Aké by to asi bolo, keby…

 

Andrea Očková

architektka, autorka

Ak máte radi príbehy, ktoré vás prenesú na neznáme vzrušujúce miesta, príbehy plné napätia, nečakaných zvratov, humoru a tajomstiev, tak siahnite po Gamblerkách. Katarína Mayer ma príjemne prekvapila. Keď som dočítala jej debutový román Gamblerky, hneď som chcela, aby mi poslala svoje predchádzajúce diela. Neverila som, že je to jej prvá kniha. Je v nej všetko. Atmosféra, premyslená dejová línia, vzrušenie, tajomné zápletky a aj humor. Je cítiť, že Katka má dlhoročné skúsenosti s copywritingom a dokáže veľmi citlivo narábať s textom. Jej postavy majú hĺbku a celý príbeh je vykreslený tak verne, že som počas čítania cítila vôňu kožených sedadiel v súkromnom lietadle, ktorým sa hlavné hrdinky premiestňujú.

Veronika Bošková

marketing terapeut